گشایش نمایشگاه کتاب بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

سنندج – ایرنا – همزمان با نخستین روز از هفته کتاب، نمایشگاه کتاب در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برخلاف سال های قبل که از ۲۴ لغایت ۳۰ آبان برگزار می شد،ولی امسال از ۲۰ لغایت ۲۶ آبان با شعار ‘آینده روشن با خانواده کتابخوان’ این هفته برگزار می شود.
مدیر کتابخانه های عمومی سروآباد روز شنبه در حاشیه این مراسم با تبریک هفته کتاب اظهار کرد: این نمایشگاه به مناسبت هفته کتاب تا ۲۶ آبان برای بازدید علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دایر است.
جهانگیر صولتی افزود: در این نمایشگاه ۴۰۰ عنوان کتاب در قالب یک هزار و ۴۰۰ جلد با ۲۰ تا ۳۰ درصد تخفیف برای بازدید و خرید علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.
وی تاکید کرد: امسال برخلاف سال های قبل، برپایی نمایشگاه کتاب به بخش خصوصی واگذار شده است و در صورت استقبال از نمایشگاه بمدت یک ماه فعالیت ان ادامه پیدا می کند.

** رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب در شهرستان سروآباد
مدیر کتابخانه های عمومی سروآباد گفت: در هفته کتاب ۲۰ تا ۲۶ آبان از ۱۱ عنوان کتاب به زبان کُردی در این شهرستان رونمایی می شود.
صولتی یادآور شد: مهمترین برنامه هفته کتاب رونمایی از ۱۱ جلد عنوان کتاب به زبان کُردی است که توسط نویسندگان منطقه تالیف و به چاپ رسیده اند.
به گفته وی، این کتاب ها شامل هفت عنوان کتاب در حوزه ادبیات، شعر و داستان فلکور کُردی، ۲ عنوان کتاب در حوزه کودک، یک عنوان کتاب در مورد آرایه های ادبی و زیبایی های ادبی زبان هورامی و یک عنوان کتاب نیز برگردان کتاب سه تار جلال آل احمد به زبان هورامی است.

ارسال دیدگاه

سه × 3 =

captcha *