هفته ی کتاب و کتابخوانی گرامی باد

سنندج – ایرنا – مدیر کتابخانه های عمومی سروآباد گفت: در هفته کتاب ۲۰ تا ۲۶ آبان از ۱۱ عنوان کتاب به زبان کُردی در این شهرستان رونمایی می شود.

جهانگیر صولتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مهمترین برنامه هفته کتاب رونمایی از ۱۱ جلد عنوان کتاب به زبان کُردی است که توسط نویسندگان منطقه تالیف و به چاپ رسیده اند.
به گفته وی، این کتاب ها شامل هفت عنوان کتاب در حوزه ادبیات، شعر و داستان فلکور کُردی، ۲ عنوان کتاب در حوزه کودک، یک عنوان کتاب در مورد آرایه های ادبی و زیبایی های ادبی زبان هورامی و یک عنوان کتاب نیز برگردان کتاب سه تار جلال آل احمد به زبان هورامی است.
صولتی با بیان اینکه بیست و پنجمین هفته کتاب امسال با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان برگزار خواهد شد، افزود: اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان همچون سنوات گذشته به عنوان یکی از دستگاه های فرهنگی بویژه در حوزه کتاب با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی در این هفته می کند.
وی تاکید کرد: برپایی نمایشگاه کتاب، نمایشگاه محصولات فرهنگی و مسابقات نقاشی و کتابخوانی از جمله برنامه های هفته کتاب در شهرستان سروآباد است.
وی یادآور شد: برگزاری نشست های کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهید جلال بارنامه، صیدی اورامان تخت و کتابخانه عمومی شهید ملا محمد ذبیحی بیساران، برگزاری آیین تجلیل و تکریم از کتابداران، نویسندگان، فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی و برگزاری جلسه نقد کتاب از دیگر برنامه های هفته کتاب در این شهرستان است.
وی اضافه کرد: همچنین در تاریخ ۲۴/۰۸/۹۶ روز کتاب و کتابخوانی  ثبت نام از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای عضویت در کتابخانه های عمومی این شهرستان به صورت رایگان انجام می شود.

ارسال دیدگاه

19 + سیزده =

captcha *